Kolejka na przejściu w Koroszczynie. Zastawione pobocze DK 68 i 2

Piątek, 10 czerwca 2016 (12:52)

Wydłuża się kolejka samochodów ciężarowych, oczekujących przed przejściem granicznym w Koroszczynie w województwie lubelskim. Zastawione jest pobocze dwóch ważnych dróg krajowych: numer 68 i numer 2.

Zdjęcie

Kontrola graniczna, zdj. ilustracyjne /Robert Stachnik /Reporter
Kontrola graniczna, zdj. ilustracyjne
/Robert Stachnik /Reporter

Kolejka TIR-ów, czekających na odprawę na granicy z Białorusią, ma kilkanaście kilometrów i zbliża się do Zalesia pod Białą Podlaską. Stojące na poboczach ciężarówki utrudniają ruch na drogach krajowych.

Powodem problemów jest protest celników, którzy bardzo dokładnie sprawdzają samochody, a także zaostrzenie kontroli granicznych przed szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży.

Reklama

Według informacji służby celnej, szacunkowy czas oczekiwania na wjazd na przejście wynosi osiem godzin, kierowcy twierdzą jednak, że sięga 20 godzin. Oczekujący przed przejściem są bardzo zdenerwowani i narzekają na powolną pracę celników. 

 


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Pięć osób rannych po wypadku

    Pięć osób odwieziono do szpitala po tym, jak w sobotę doszło do zderzenia trzech pojazdów w Gołaszynie, na drodze krajowej nr 63, pod Łukowem (woj. lubelskie). Droga w miejscu wypadku została... więcej