Karambole na A2 i S3. Utrudnienia w ruchu

Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 (12:32)
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 (16:06)

Na autostradzie A2 i drodze S3 doszło do karamboli - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W drugim wypadku rannych zostało siedem osób, w tym dziecko.

"Na drodze S3 doszło do dwóch wypadków, spowodowanych nagłymi opadami gradu" - poinformowała PAP podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Jak mówiła, w pierwszym uczestniczyły cztery auta.

Najpierw samochód uderzył w barierę energochłonną i stanął w poprzek drogi, kolejny pojazd wjechał w niego. Jadący z naprzeciwka kierowca widząc wypadek gwałtownie zahamował, unikając zderzenia. Jednak nadjeżdżający za nim samochód nie zdążył się zatrzymać - relacjonowała policjantka. Jak dodała, niezależnie od tych zdarzeń, na tym samym krótkim odcinku drogi inny samochód wjechał w rów. W sumie rannych zostało pięć osób, w tym dziecko.

Reklama

Według informacji podawanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na odcinku drogi S3 między węzłem Klucz a węzłem Pyrzyce w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Droga jest zablokowana, policja wprowadziła objazd przez Pyrzyce. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 16.30.

W poniedziałek koło południa doszło także do wypadku w Darłowie przy ul. Morskiej. Kierowca prowadzący samochód osobowy z nieznanych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jeden z pasażerów zginął na miejscu, cztery osoby zostały ranne. Przyczyną wypadku było nagłe załamanie pogody i opad gradu.

Wypadek na A2

Policja poinformowała o odblokowaniu autostradowej obwodnicy Poznania w kierunku Warszawy. W kolizjach, do których doszło w poniedziałek około południa na autostradzie A2, ucierpiało łącznie siedem osób.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, między węzłami Luboń i Krzesiny zderzyło się w sumie siedem pojazdów.

Rzecznik podał, że na trasie w kierunku Warszawy doszło do zderzenia łącznie pięciu pojazdów. Pięć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala. Wkrótce potem, na tej samej wysokości dwa auta zderzyły się na nitce w kierunku Świecka.

Po krótkim czasie odblokowano trasę w kierunku Świecka. Kierowcy jadący w stronę Warszawy do godzin popołudniowych musieli korzystać z objazdów. Rzecznik dodał, że dzieci, które zostały poszkodowane kolizjach, po oględzinach lekarskich mogły opuścić szpital.


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódzkie: Tragiczny wypadek na DK12

    Dwie osoby zginęły w zderzeniu autobusu z samochodem osobowym i ciężarówką, do którego doszło w czwartek wczesnym rankiem na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Srock (Łódzkie) - poinformował PAP... więcej