Karambol siedmiu aut pod Szczecinem. Sześć ofiar śmiertelnych

Niedziela, 9 czerwca 2019 (14:08)
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2019 (16:27)

Tragedia na autostradzie A6 niedaleko Szczecina. Zderzyło się tam siedem samochodów, w tym jedna ciężarówka. Zginęło sześć osób, a cztery zostały przetransportowane do szpitali. Trwa akcja ratunkowa.

Zdjęcie

Sześć osób nie żyje, a 11 zostało rannych w wypadku na A6 w Szczecinie / 	Marcin Bielecki    /PAP
Sześć osób nie żyje, a 11 zostało rannych w wypadku na A6 w Szczecinie
/ Marcin Bielecki /PAP

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 13.20 na autostradzie A6 w Szczecinie, 500 metrów od zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia, między węzłami Kijewo i Dąbie.

Zderzyła się tam ciężarówka z sześcioma samochodami osobowymi. Następnie wybuchł potężny pożar, ponieważ niektóre auta się zapaliły.

Reklama

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Sześć ofiar śmiertelnych, cztery osoby w szpitalu

- W zdarzeniu brały udział 22 osoby. Sześć osób zginęło, cztery osoby trafiły do szpitali. Śmigłowcem do szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie została przetransportowana kobieta z urazem klatki piersiowej, głowy i kręgosłupa. Dwie osoby z urazami kończyn górnych trafiły do szpitala w  Zdunowie, a kierowca TIR-a, który był narażony na zatrucie dymem, w stanie dobrym został przewieziony do szpitala w Zdrojach" - poinformowała Paulina Targaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. 

Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji.

Karambol na A6

liczba zdjęć: 7

Poważne utrudnienia i objazdy

Na miejscu, oprócz straży pożarnej i pogotowia, pracują policja i prokuratura. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Jezdnia jest obecnie zablokowana w obu kierunkach, a policja kieruje na objazdy. 

Kierowcy wybierający się nad morze muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. Mogą one potrwać wiele godzin. Straż pożarna apeluje o cierpliwość.

Po wypadku wyznaczono objazd na węzeł Szczecin-Kijewo drogami lokalnymi do węzła Szczecin-Dąbie - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Drugi wypadek w miejscu karambolu

Na wysokości miejsca na A6 w Szczecinie, gdzie doszło do karambolu siedmiu pojazdów, doszło do kolejnego wypadku - informuje TVN24. Na przeciwległym pasie ruchu, w kierunku Kołbaskowa, zderzyły się trzy samochody osobowe. 

"Jedna osoba jest wycinana z pojazdu, cztery są badane przez zespół ratownictwa medycznego. Droga jest zablokowana" - powiedział rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Protest na zakopiance. Podwykonawcy nie otrzymują pieniędzy

    Od godz. 11 w Naprawie na zakopiance pikietują podwykonawcy odcinka drogi S7 Lubień-Naprawa, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane roboty. Zaległości generalnego wykonawcy firmy IDS-BUD za... więcej