Karambol pod Wrocławiem: Nie żyją 4 osoby

Czwartek, 23 lipca 2015 (19:33)
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2015 (06:35)

Tragiczny wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Na jezdni w kierunku Katowic na wysokości Oławy miał miejsce karambol, w którym uczestniczyło 12 pojazdów. Na miejscu pracowało kilkanaście karetek pogotowia. W akcji ratowniczej brały również udział śmigłowce LPR.

Zdjęcie

W akcji ratowniczej bierze udział kilkanaście karetek pogotowia i dwa śmigłowce LPR /Maciej Kulczyński /PAP
W akcji ratowniczej bierze udział kilkanaście karetek pogotowia i dwa śmigłowce LPR
/Maciej Kulczyński /PAP

Początkowe informacje wskazywały na 11 rannych osób i 3 ofiary śmiertelne. Jednak, jak wynika z najnowszych informacji, zginęły cztery osoby. RMF24 informuje także o busie, który brał udział w wypadku - to nim podróżowały wszystkie ofiary śmiertelne.

Do zdarzenia doszło tuż przed remontowanym odcinkiem autostrady A4, w okolicach węzła Brzezimierz na 174 kilometrze w kierunku Opola. W zderzeniu uczestniczyło 12 pojazdów, w tym dwie ciężarówki i bus. Na miejsce dotarło kilkanaście karetek pogotowia. W akcji ratunkowej uczestniczyły również dwa śmigłowce LPR oraz kilka zastępów straży pożarnej.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w auto osobowe uderzył tir. "Te pojazdy uderzyły w kolejne" - powiedziała oficer prasowa Alicja Jędo.

- Kierowcy, którzy mijali się w momencie, w którym ten wypadek się stał, mówili, że tir, który jechał z tyłu z naczepą najechał podobno z impetem, dość mocno w ciężarówkę, która jechała przed nim. Ta naczepa wywróciła się i uderzyła, przygniotła busy, które jechały na lewym pasie - powiedziała reporterom RMF FM pani Daria, która zadzwoniła na Gorącą Linię radia.

Jak informował reporter TVP Info, kierowca tira najprawdopodobniej zasnął za kierownicą.

Karambol na A4. "To było jak domino"

liczba zdjęć: 9

Karambol na A4. Zderzyło się kilkanaście samochodów, trzy osoby nie żyją (TVN24/x-news)

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF/INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Lubuskie: Samochód uderzył w drzewo i spłonął. Zginęły dwie osoby

    W nocy z czwartku na piątek na drodze wojewódzkiej nr 300 w powiecie żagańskim (woj. lubuskie) osobowy mercedes, prawdopodobnie po kolizji z dzikiem, uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. W... więcej