Karambol niedaleko Bielska-Białej. Zderzyło się osiem aut

Piątek, 4 października 2019 (06:54)
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019 (09:30)

W miejscowości Wapienica w woj. śląskim doszło do zderzenia ośmiu samochodów. To trasa S52 między Bielsko-Białą a Cieszynem. Kierowcy utknęli tam o poranku w gigantycznych korkach.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Interia.pl /INTERIA.PL
Zdj. ilustracyjne
/Interia.pl /INTERIA.PL

Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu ośmiu samochodów na trasie S52 na wysokości miejscowości Wapienica w pobliżu Bielsko-Białej w woj. śląskim.

Jak informują służby drogowe, zablokowana została jezdnia w kierunku Cieszyna. Ruch odbywa się już drugim pasem ekspresowej trasy.

Reklama

"Fragmenty uszkodzonych samochodów są rozsypane na przestrzeni 150 m. Masakra. Auta są mocno pokiereszowane" - powiedział słuchacz, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM.

Jak poinformował PAP aspirant sztabowy Roman Szybiak z bielskiej policji, do zderzenia - początkowo sześciu pojazdów - doszło na dość prostym odcinku drogi, między zjazdami na centrum handlowe i Wapienicę, w trudnych warunkach atmosferycznych, w silnym deszczu.

"Kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków jazdy, najprawdopodobniej przestraszył się i zahamował, doprowadzając do zderzenia, w którym wzięło udział łącznie sześć samochodów. Z tego zdarzenia jedna osoba - bez poważniejszych obrażeń - trafiła na diagnostykę szpitalną" - powiedział policjant.

Jak dodał, następnie w uszkodzone samochody uderzyły jeszcze dwa inne pojazdy, których kierowcy najprawdopodobniej zagapili się.

Rzecznik bielskiej policji ocenił, że zdarzenie zostanie najprawdopodobniej uznane ostatecznie za kolizję drogową. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF FM/PAP

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej