Karambol na trasie S1. Zderzyło się 13 pojazdów

Poniedziałek, 1 grudnia 2014 (16:45)
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 grudnia 2014 (19:31)

Gigantyczny karambol na trasie S1 niedaleko Cieszyna. W miejscowości Ogrodzona doszło do zderzenia 13 pojazdów. Ekspresowa "jedynka" będzie zablokowana co najmniej do godziny 21.

Jak powiedział rzecznik policji w Cieszynie Rafał Domagała, kierowcy nie odnieśli poważnych obrażeń. Do szpitala trafiła jedna osoba. Miała złamaną rękę. Urazu doznała, gdy po zderzeniu wysiadła z własnego auta.

Domagała dodał, że policjanci zakończyli już badanie miejsca wypadku. Lada moment rozpocznie się usuwanie samochodów przez pomoc drogową.

Reklama

Rzecznik policji powiedział, że sytuacja na drogach w rejonie między Bielskiem-Białą a Cieszynem jest trudna. "Jedynka" w kierunku granicy z Czechami w Cieszynie jest nieprzejezdna. Korek liczy niemal 20 km. Można natomiast przejechać pasem w stronę Bielska-Białej. Zakorkowane są szosy równoległe, które wybierali kierowcy tirów, by ominąć okolice karambolu. Na drogach jest bardzo ślisko i duże ciężarówki mają kłopoty z pokonaniem podjazdów.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku. Domagała zaznaczył jednak, że w tym rejonie padała marznąca mżawka. - Jadąc powyżej 30 km na godz. samochody wręcz tańczyły na drodze - wyjaśnił.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

-----

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF/INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Śląskie: Zderzenie samochodu z pociągiem. Jedna osoba ranna

    W Mikołowie w woj. śląskim doszło w środę 3 czerwca do wypadku na przejeździe kolejowym. Pociąg Kolei Śląskich zderzył się tam z samochodem osobowym. Wskutek zdarzenia ranna została osoba kierująca... więcej