Karambol na Śląsku. Zderzyło się dziewięć aut

Sobota, 17 marca (08:21)

Dziewięć samochodów zderzyło się w sobotę rano na drodze krajowej nr 86 w Sosnowcu. Nie było osób poszkodowanych - podała policja.

Zdjęcie

Trudne warunki na drogach /Tomasz Wojtasik /PAP
Trudne warunki na drogach
/Tomasz Wojtasik /PAP

Od piątku na drogach woj. śląskiego panują zimowe warunki jazdy - spadł śnieg, temperatura spadła poniżej zera, nawierzchnia wielu dróg jest śliska.

Jak poinformował PAP naczelnik wydziału prewencji sosnowieckiej policji podinsp. Mariusz Łabędzki, do serii stłuczek doszło na sosnowieckim odcinku drogi krajowej 86, między dwoma węzłami tej trasy, w kierunku Katowic.

Reklama

Karambol zapoczątkował kierowca, który stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierki oddzielające jezdnie. Kolejne nadjeżdżające auta nie nadążały z hamowaniem na śliskiej nawierzchni, wpadając na siebie. W ten sposób na krótkim odcinku drogi doszło do trzech kolizji - w sumie uczestniczyło w nich dziewięć samochodów.

Nie było osób poszkodowanych. Policjanci zbadali trzeźwość wszystkich uczestników karambolu - prawdopodobnie jeden z nich był pod wpływem alkoholu. Pozostali, w tym kierowca, który uderzył w bariery jezdni, byli trzeźwi.

W czasie usuwania skutków kolizji kierowcy musieli korzystać z objazdu, poprowadzonego pobliskim wiaduktem nad drogą krajową nr 86. W sobotę około ósmej rano służby ratownicze kończyły już pracę na miejscu karambolu.

Od piątku na drogach woj. śląskiego panują zimowe warunki jazdy - nawierzchnia wielu dróg jest śliska. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warszawa: Tramwaj potrącił pieszego

    We wtorek po popołudniu w Alejach Jerozolimskich w stolicy doszło do potrącenia pieszego przez tramwaj - poinformował PAP rzecznik prasowy ZTM Wiktor Paul. więcej