Karambol na S17 na odcinku Lublin-Piaski

Niedziela, 5 lutego 2017 (13:36)

12 samochodów zderzyło się w niedzielę na drodze ekspresowej nr 17 na odcinku Lublin-Piaski, w okolicy Wierzchowisk. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. W Lubelskiem od rana jazdę utrudniały marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Zdjęcie

Miejsce karambolu na trasie S12/S17 na wysokości miejscowości Janówek, między węzłem Piaski Zachód a węzłem Świdnik w kierunku Lublina /Wojciech Pacewicz /PAP
Miejsce karambolu na trasie S12/S17 na wysokości miejscowości Janówek, między węzłem Piaski Zachód a węzłem Świdnik w kierunku Lublina
/Wojciech Pacewicz /PAP

Według wstępnych ustaleń policji kierująca volkswagenem kobieta, jadąca w kierunku Lublina, straciła panowanie nad samochodem, auto uderzyło w barierę energochłonną. "Na ten samochód najechał następny, który także uderzył w barierkę. Potem dojeżdżały kolejne" - powiedział PAP rzecznik prasowy komendy policji w Świdniku Paweł Leśny.

Jak dodał, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. "Pogotowie na miejscu udzieliło pomocy jednej kobiecie" - zaznaczył Leśny.

Reklama

Ruch na trasie, w okolicy karambolu, odbywa się lewym pasem jezdni.

Na terenie województwa lubelskiego w godzinach porannych w niedzielę policja odnotowała prawie 30 kolizji drogowych - poinformował Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W miejscowości Płouszowice na trasie Lublin-Nałęczów doszło do wypadku - kierująca samochodem osobowym kobieta, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Do wielu kolizji doszło w Lublinie, m.in. na jednej z zatok autobusowych zderzyły się dwa autobusy komunikacji miejskiej. Według prognoz, zamieszczonych na stronie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, marznące opady deszczu lub mżawki mogą występować na terenie województwa do poniedziałku.

Zderzenie 12 pojazdów na S12

liczba zdjęć: 9

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śmiertelny wypadek na S8. Uwaga na utrudnienia

    Po wypadku z udziałem busa nieprzejezdna jest w piątek rano trasa S8 pomiędzy węzłami Wrocław Psie Pole i Wrocław Północ w kierunku Kudowy. W wyniku uderzenia auta w przydrożne bariery zginęła... więcej