Karambol na S1. Nie żyje jedna osoba

Niedziela, 28 października 2018 (08:26)

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło w sobotę późnym wieczorem na drodze S1 w Przybędzy koło Żywca (Śląskie) - podali żywieccy policjanci.

Zdjęcie

policja /123RF/PICSEL
policja
/123RF/PICSEL

Z ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło, gdy kierujący Renault Megane wyprzedzał inny samochód. "Podczas tego manewru zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Fiatem Seicento. Kobieta, która go prowadziła, zginęła" - powiedział sierż. szt. Paweł Kotarski z żywieckiej policji. 

Oficer dyżurny żywieckiej straży pożarnej asp. szt. Robert Głowacz poinformował, że do szpitala trafił kierowca Megane oraz osoba, która z nim podróżowała. "Jedna z tych osób jest w ciężkim stanie" - dodał. 

Reklama

W wypadku uczestniczyły także dwa inne samochody osobowe, które znalazły się na miejscu wypadku, gdy do niego doszło. "Najechały na auta, które się zderzyły. Na szczęście nikt w nich nie odniósł ran" - dodał Kotarski. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności wypadku. 

Późnym wieczorem droga S1 między węzłami Browar i Przybędza była nieprzejezdna. Policja kierowała ruch na objazdy. "Nie jesteśmy w tej chwili określić, jak długo potrwają utrudnienia. Pracują tam policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz prokurator" - dodał sierż. szt. Paweł Kotarski. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany kierowca audi staranował fiata - cztery osoby ranne, w tym troje dzieci

    Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i Konstantynowskiej w Łodzi doszło w sobotę wieczorem do groźnego wypadku. Ranne są cztery osoby, w tym troje dzieci - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego... więcej