Karambol na drodze krajowej nr 7. Zderzyło się siedem aut

Środa, 25 stycznia 2017 (08:59)

Przejezdna jest już droga krajowa nr 7 na odcinku pomiędzy Nowym Dworem Gdańskim a Starymi Babkami (Pomorskie). Rano droga została zablokowana po karambolu z udziałem siedmiu pojazdów: jedna osoba została ranna, auta poruszały się objazdami.

O przywróceniu ruchu po trwających kilka godzin utrudnieniach poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Dworze Gdańskim aspirant sztabowy Sebastian Białachowski.

Łącząca Warszawę z Gdańskiem droga krajowa nr 7 na pomorskim odcinku od długiego czasu jest w przebudowie i ruch aut prowadzony jest objazdami. Na jednym z takich objazdów między Nowym Dworem Gdańskim a Starymi Babkami w środę rano doszło do karambolu. Przez kilka godzin ruch w obu kierunkach był utrudniony: pojazdy kierowano na boczne drogi.

Reklama

Jak wyjaśnił Białachowski, w karambolu brało udział w sumie siedem aut: sześć osobowych i jedno ciężarowe. Poinformował, że do zdarzenia doszło, gdy kilka samochodów zatrzymało się, a na stojące pojazdy najechało kilka innych (w tym ciężarówka), których kierowcy nie zdążyli wyhamować. Jeden z pojazdów, na skutek uderzenia, przemieścił się na przeciwny pas ruchu i uderzył w kolejne auto.

"Niektórzy kierowcy, widząc zator, opuszczali pojazd, by sprawdzić, co dzieje się na drodze. Jeden z nich został potrącony przez nadjeżdżające auto i trafił do szpitala z urazem nogi" - dodał Białachowski.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie
Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Łódzkie: A2 zablokowana w stronę Warszawy

    Autostrada A2 jest nieprzejezdna w stronę Warszawy po zderzeniu dwóch aut osobowych w okolicach miejscowości Emilia (woj. łódzkie) - poinformował dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. więcej