Karambol na autostradzie A4. Są ranni

Sobota, 13 września 2014 (08:44)
Aktualizacja: Sobota, 13 września 2014 (11:44)

Służbom drogowym udało się w sobotę przed południem przywrócić normalny ruch na autostradzie A4 w okolicach Gliwic. Po dwóch kolizjach, w których uczestniczyło osiem samochodów, przez kilka godzin poważnie utrudniona była jazda w kierunku Wrocławia.

Informację o uprzątnięciu miejsca kolizji i udrożnieniu autostrady przekazał dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Do wypadku doszło między węzłami Ostropa a Kleszczów. Ciężarówka jadąca prawym pasem zajechała drogę samochodowi osobowemu jadącemu lewym, szybszym pasem. Auto osobowe uderzyło w barierę, a ciężarówka stanęła w poprzek drogi. Samochodom jadącym z tyłu udało się co prawda zatrzymać, ale uderzył w nie nadjeżdżający ford transit.

Reklama

GDDKiA podawała wcześniej, że w kolizji brało udział siedem samochodów. Później dyżurny sprecyzował, że na tym samym odcinku autostrady doszło do dwóch kolizji. W jednej uszkodzonych zostało sześć pojazdów, a w drugiej - dwa kolejne. Trzy osoby trafiły do szpitala z niegroźnymi obrażeniami.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej