Karambol na A4 pod Wrocławiem

Wtorek, 3 kwietnia 2018 (19:16)

Około godziny 18 doszło do karambolu na A4 pod Wrocławiem. Zderzyło się dziewięć samochodów - jedna ciężarówka i osiem aut osobowych - informuje "Gazeta Wrocławska". Rannych jest 11 osób.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /LUKASZ GRUDNIEWSKI /East News
Zdj. ilustracyjne
/LUKASZ GRUDNIEWSKI /East News

Do wypadku doszło około 100 metrów przed węzłem Wrocław Stadion na jezdni w kierunku Warszawy. Służby drogowe poinformowały, że w karambolu brało udział 9 pojazdów - jedna ciężarówka i osiem aut osobowych. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał najbardziej poszkodowaną osobę.

Jak podała "Gazeta Wrocławska", ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki nie zachował należytej staranności i staranował samochody stojące w korku na pasie do zjazdu na węźle Wrocław Stadion.

"Dwa z trzech pasów drogi w kierunku Warszawy są zamknięte. Na miejscu są policja, straż pożarna i pogotowie. 11 osób trafiło do szpitala" - powiedział PAP Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Korki na A4 pod Wrocławiem tworzyły się od rana. Zatory były spowodowane wzmożonym ruchem aut ciężarowych oraz kilkoma wypadkami, do jakich doszło na tej trasie.

Reklama

W okolicach Legnickiego Pola korek ma około 17 km. Zator na pasie w kierunku Zgorzelca powstał po zdarzeniu busa i samochodu ciężarowego. W okolicach węzła Brzezimierz zderzyły się dwie ciężarówki i laweta, zajęty jest jeden pas w stronę Zgorzelca. Korek ma tam 8 km.

W zatorze muszą również stać kierowcy w okolicach Kostomłotów, gdzie jeden pas w stronę Zgorzelca blokuje zepsuta ciężarówka.

Zdjęcie

Karambol pod Wrocławiem (zdjęcie ilustracyjne) /PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News
Karambol pod Wrocławiem (zdjęcie ilustracyjne)
/PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Polacy ruszyli nad morze. Korki na głównych trasach na Pomorzu

    W sobotę (1 sierpnia) na głównych drogach w woj. pomorskim tworzą się korki spowodowane dużym ruchem. Zatory utrzymują się przed punktem poboru opłat na autostradzie A1 w Nowej Wsi koło Torunia... więcej