Karambol na A4 na Dolnym Śląsku. Ponad 20 aut rozbitych

Piątek, 3 lutego 2017 (08:02)
Aktualizacja: Piątek, 3 lutego 2017 (09:31)

24 samochody osobowe i jeden samochód ciężarowy uczestniczyły w karambolu, do którego doszło na łączniku autostrady A4 ze Świdnicą na Dolnym Śląsku - informuje radio RMF FM. Liczba rannych wzrosła do pięciu - przekazał Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Zdjęcie

Karambol na łączniku A4 ze Świdnicą /Bartłomiej Paulus /RMF
Karambol na łączniku A4 ze Świdnicą
/Bartłomiej Paulus /RMF

Karambol rozpoczął się od czołowego zderzenia osobówki z ciężarówką. Później kolejny samochód osobowy chciał zwolnić przed miejscem wypadku i wpadł w poślizg - odbił się od TIR-a i uderzył w bariery. 

Zobacz zdjęcia z karambolu na łączniku A4  

Jak informuje reporter RMF FM Bartłomiej Paulus, na drodze jest tak ślisko, że kolejne auta nie nadążały hamować i wjeżdżały na siebie. 

W karambolu wzięło udział ponad 20 samochodów. Łącznik między Świdnicą a autostradą A4 jest zablokowany w obu kierunkach.  

Reklama

Jak powiedział oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej, na miejscu karambolu jest 10 zastępów straży, policja oraz karetki pogotowia. "Trwa akcja ratunkowa" - powiedział dyżurny.

Początkowo służby podawały, że w wypadku ucierpiały trzy osoby, później - że cztery. Według najnowszych informacji niegroźne obrażenia odniosło pięć osób.

"Do wypadku doszło o godz. 7.30 w okolicach miejscowości Mielęcin" - powiedział Zaporowski.

W południowej części kraju panują trudne warunki na drogach. Pada marznący deszcz, jest bardzo ślisko.

Jak informuje IMGW, marznące opady deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź, mogą wystąpić w województwach: opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Dla tych obszarów wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.  

Bartek Paulus

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Zeznania kierowcy, który przeleciał nad rondem w Rąbieniu

    Przesłuchano kierowcę, który po rodzinnej sprzeczce w wielkanocną niedzielę z dużą prędkością jechał pijany i dosłownie przeleciał nad rondem w Rąbieniu na przedmieściach Łodzi - poinformował... więcej