Karambol na A2 koło Skierniewic. Cztery osoby ranne

Piątek, 4 września 2020 (15:27)
Aktualizacja: Piątek, 4 września 2020 (16:28)

Na autostradzie A2 w Wólce Łasieckiej pod Skierniewicami (woj. łódzkie) doszło do karambolu, w których zderzyło się osiem samochodów, w tym pięć ciężarowych oraz bus. Cztery osoby trafiły do szpitali. Stan dwóch z nich jest ciężki. Po godz. 15 został udrożniony jeden pas ruchu w kierunku Warszawy między węzłami Skierniewice i Wiskitki.

Zdjęcie

Karambol na A2 koło Skierniewic /KMSP Skierniewice /domena publiczna
Karambol na A2 koło Skierniewic
/KMSP Skierniewice /domena publiczna

Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 11 na 403. kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy na wysokości Wólki Łasieckiej w pow. skierniewickim. To odcinek trasy między węzłami Skierniewice w woj. łódzkim i Wiskitki w woj. mazowieckim.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym wjechał w auto osobowe, które zwolniło, jadąc prawym pasem lub już się na nim zatrzymało. Według niepotwierdzonych przez służby informacji, w samochodzie poprzedzającym auta biorące udział w karambolu doszło do wybuchu opony, co spowodowało spowolnienie ruchu. W efekcie doszło do zderzenia ośmiu pojazdów, w tym pięciu samochodów ciężarowych, dwóch osobowych i busa.

Reklama

W wyniku odniesionych obrażeń cztery osoby trafiły do szpitali w Skierniewicach i Sochaczewie. Stan dwóch osób jest ciężki. Strażacy, aby wydobyć ze zniszczonej osobówki dwie najbardziej poszkodowane osoby musieli użyć urządzeń hydraulicznych. W akcji uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Od godz. 15 ruch w stronę stolicy odbywał się pasem lewym, zaś pasy prawy i awaryjny były nadal zablokowane.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Polsat News

Zobacz również

  • Lubuskie: Tragiczny wypadek, nie żyje kierowca pługopiaskarki

    Nie żyje kierowca pługopiaskarki, która zderzyła się z ciężarówką w pow. świebodzińskim (Lubuskie). - Policjanci przywrócili już ruch na drodze krajowej nr 92 – poinformował Marcin Ruciński z... więcej