Karambol na A2. Dwie osoby zginęły

Niedziela, 5 lutego 2017 (09:03)

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne w nocnym wypadku na autostradzie A2 w rejonie Trzciela w Lubuskiem. Uczestniczyło w nim pięć samochodów osobowych i jeden ciężarowy – poinformowała Agnieszka Żyża z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Wypadek miał miejsce krótko po północy na 89 km autostrady na pasach w kierunku Poznania. W gęstej mgle doszło do zderzenia 6 pojazdów. Na miejscu zginęły dwie osoby.

Jak powiedziała PAP Żyża, pojazdy uczestniczące w wypadku powpadały na siebie, ale jeszcze nie wiadomo, w jakich okolicznościach. Dodała, że trwają przesłuchania uczestników i świadków wypadku.

Reklama

Postępowanie mające wyjaśnić przyczynę i przebieg tragedii nadzoruje międzyrzecka prokuratura rejonowa.

Po wypadku jezdnia autostrady w kierunku Poznania była zablokowana przez osiem godzin, a ruch odbywał się objazdem drogą krajową nr 92. W niedzielę, około ósmej rano policja zaczęła przepuszczać auta szybkim pasem autostrady. Drugi nadal jest zamknięty.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/IAR

Zobacz również

  • Turyści wracają spod Tatr. Ogromne korki na zakopiance

    Turyści, którzy w niedzielę wyjeżdżają z Zakopanego, muszą się liczyć z dużymi korkami na popularnej zakopiance. Podróż spod Tatr do granic Krakowa zajmuje około trzy godziny. więcej