Karambol na A2. Cztery osoby ranne

Sobota, 19 września 2020 (15:22)

Cztery osoby zostały ranne w wyniku karambolu na autostradzie A2 - poinformował w sobotę (19 września) mł. asp. Sebastian Wiśniewski z KMP w Koninie. Po godz. 13 na autostradzie doszło do zderzenia trzech ciężarówek, jednego busa oraz dwóch aut osobowych.

Zdjęcie

Policja; zdj. ilustracyjne /123RF/PICSEL
Policja; zdj. ilustracyjne
/123RF/PICSEL

Do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 13.20 na 254. kilometrze autostrady A2, między węzłami Sługocin i Modła. Z powodu wypadku zablokowana została jezdnia w kierunku Warszawy; wyznaczono objazdy.

Jak tłumaczył oficer prasowy KMP w Koninie mł. asp. Sebastian Wiśniewski, "autostrada A2 w kierunku Warszawy na zjeździe w miejscowości Modła Królewska jest całkowicie zablokowana. Doszło tam do zderzenia trzech ciężarówek, jednego busa oraz dwóch aut osobowych".

Reklama

Dodał, że w wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem do Szpitala w Kaliszu, zaś trzy inne karetką do Szpitala w Koninie.

- W związku z tą sytuacją ruch kierowany jest objazdami. Na węźle Sługocin przed Goliną należy zjechać na trasę K92 i kierować się nią do Konina. W Koninie należy kierować się na Turek i w miejscowości Żychlin ponownie zjechać na autostradę A2. Na tym samym odcinku A2, w którym doszło do wypadku w kierunku Poznania, ruch odbywa się tylko jednym pasem, dlatego kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - wskazał Wiśniewski.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet kilka godzin. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: W Myślenicach drewno wysypało się na zakopiankę

    Nietypowy powód blokady na zakopiance. W Myślenicach, na trasie w kierunku Krakowa, z jednego z samochodów ciężarowych wypięła się przyczepa, a z niej wysypało się drewno. Droga jest już przejezdna. więcej