Jaworzno: Spowodował wypadek. Miał cztery promile alkoholu we krwi

Wtorek, 20 marca (18:29)

Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który we wtorek spowodował wypadek w Jaworznie. Prowadzony przez niego samochód czołowo zderzył się z innym, obaj kierowcy zostali ranni. Mężczyzna był tak pijany, że nie potrafił dmuchnąć w alkomat – podała policja.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Lukasz Piecyk/REPORTER /East News
Zdj. ilustracyjne
/Lukasz Piecyk/REPORTER /East News

Do wypadku doszło na ul. św. Wojciecha w pobliżu Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej Geosfera. Z ustaleń policjantów wynika, że 46-letni jaworznianin, jadąc mazdą od strony Szczakowej, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas i doprowadził do czołowego zderzenia z peugeotem, którym kierował 27-letni mieszkaniec Bierunia.

Obydwaj kierowcy zostali ranni i trafili do szpitala w Jaworznie. Tam okazało się, że sprawca wypadku jest kompletnie pijany. Badania wykazały, że miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Reklama

Po wypadku droga była zablokowana przez ponad godzinę. Uszkodzona mazda została odholowana na policyjny parking, a sprawca wypadku odpowie przed sądem. Grozi mu kara więzienia i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warszawa: Tramwaj potrącił pieszego

    We wtorek po popołudniu w Alejach Jerozolimskich w stolicy doszło do potrącenia pieszego przez tramwaj - poinformował PAP rzecznik prasowy ZTM Wiktor Paul. więcej