Jaworzno: Karetka nie dojechała do pacjenta. Przewróciła się na dk 79

Wtorek, 28 lipca (11:51)

Do wypadku z udziałem jadącej na sygnale karetki pogotowia doszło we wtorek 28 lipca rano w Jaworznie (woj. śląskie) na jednym ze skrzyżowań drogi krajowej nr 79. Karetka jechała po pacjenta, wskutek zderzenia przewróciła się. Jedna osoba z drugiego samochodu doznała niegroźnych obrażeń.

Zdjęcie

Wypadek /INTERIA.PL
Wypadek
/INTERIA.PL

Jak poinformował aspirant sztabowy Michał Nowak z jaworznickiej policji, zderzenie miało miejsce na skrzyżowaniu tamtejszej ul. Wojska Polskiego, której część przebiega w ciągu DK79 oraz ul. Martyniaków.

W zdarzeniu uczestniczył też osobowy opel, którego kierowca jechał od strony Katowic do Jaworzna. Kierująca karetką transportu medycznego skręcała z ul. Martyniaków w lewo stronę Katowic.

Reklama

"Wskutek zderzenia jedna osoba, kierowca opla, trafiła do szpitala z niegroźnymi, jak się okazało, obrażeniami. Oboje kierowcy byli trzeźwi" - podał Nowak. Jak zasygnalizował, utrudnienia związane z podnoszeniem karetki oraz uprzątnięciem przelotowej trasy mogą potrwać do ok. godz. 13.

Drugie takie zdarzenie

Było to już drugie zdarzenie z udziałem karetki na drogach regionu w ostatnim czasie. W poniedziałek rano ambulans zderzył się z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Powstańców w Katowicach. Nikt nie ucierpiał, kierowca karetki został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji.

Jeden z tragicznych w skutkach wypadków miał natomiast miejsce w poniedziałek wieczorem w Częstochowie na drodze krajowej nr 1 (w mieście to Aleja Wojska Polskiego). Według wstępnych ustaleń kierujący oplem 37-letni mieszkaniec Warszawy najechał stojące przed skrzyżowaniem z ul. Połaniecką audi, w wyniku czego na miejscu zginął kierujący audi 43-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego.

Po wypadku początkowo kierowca i pasażerka opla oddalili się z miejsca zdarzenia. Potem okazało się, że kierowca opla był trzeźwy, jednak ciąży na nim zakaz prowadzenia pojazdów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śmiertelny wypadek w Pyrzycach. Kierowca wypadł z auta

    Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę (20 września) na odcinku Stary Przylep-Zaborsko w powiecie pyrzyckim (woj. zachodniopomorskie). Kierowca samochodu osobowego prawdopodobnie stracił... więcej