GDDKiA: Wzrasta poziom wody w rowach odwadniających A4

Czwartek, 23 maja 2019 (16:39)
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2019 (23:13)

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z intensywnymi opadami deszczu na południu Polski, wzrasta poziom wody w rowach odwadniających na autostradzie A4.

Zdjęcie

Zalana trasa Tarnów-Ciężkowice /Tadeusz Koniarz /Reporter
Zalana trasa Tarnów-Ciężkowice
/Tadeusz Koniarz /Reporter

GDDKiA informuje, że problemy pojawiają się pomiędzy 413 km i 414 km autostrady w kierunku Tarnowa, pomiędzy węzłami Skawina i Kraków Południe. Rów odwodniający wypełniony jest już w ponad 90 proc. Ma to związek z powolnym odbiorem wody przez przepust i rzekę Skawina.

Podobna sytuacja ma miejsce ok. 3,5 km od zjazdu na Wieliczkę na A4, gdzie woda w rowie odwadniającym zbliża się do poziomu jezdni.

Reklama

Zalane drogi krajowe

Kierowcy mogą napotkać też problemy na kilku odcinkach dróg krajowych: 28, 79 i 75. Jezdnie są tam zalane - poinformował rzecznik GDDKiA.

Woda przelała się już przez drogę krajową 28 w Makowie Podhalańskim, Osielcu oraz Jordanowie.

Z kolei na drodze krajowej 79 są miejsca, gdzie woda przelewa się przez jezdnie, nanosząc błoto z pobliskich pól. Tak jest w pobliżu miejscowości Wawrzenczyce, Dolany oraz Koszyce. Podtopienia jezdni występuje też w Nowym Brzesku, gdzie system kanalizacyjny nie nadąża z odprowadzaniem wody.

Z kolei na drodze krajowej 75 woda przelewa się przez jezdnie we miejscowości Frycowa między Nowym Sączem a Muszynką.

Apel do kierowców

Rzecznik zapewnił, że służby drogowe są w stałym stanie gotowości i jeżeli woda zbliży się do poziomu jezdni, jej fragmenty zostaną "wygrodzone". 

Zaapelował również, by kierowcy nie zwalniali, żeby obserwować poziom wody na Wiśle i w rowach odwadniających, ponieważ natężenie ruchu jest duże i powoduje korki.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej