GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; utrudnienia z powodu mżawki lub deszczu

Środa, 26 grudnia 2018 (09:48)

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale w całym kraju występują utrudnienia z powodu mżawki lub deszczu - poinformowała w środę w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na drogach pracuje 75 pojazdów do zimowego utrzymania.

Zdjęcie

zdj.ilustracyjne /Andrea Lotti /123RF/PICSEL
zdj.ilustracyjne
/Andrea Lotti /123RF/PICSEL

Na niektórych drogach jest ślisko. Jak podaje GDDKiA, utrudnienia takie występuję na terenach województw: dolnośląskiego (od Świebodzic do granicy państwa oraz na odcinku Bolków do granicy państwa), podkarpackiego (odcinek Sanok - Przemyśl), małopolskiego (od Rabki Zdroju do granicy państwa, a także odcinki Rabka Zdrój - Zakopane i Nowy Targ - granica państwa).

Z opadami śniegu lub śniegu z deszczem muszą się liczyć kierowcy w województwach: śląskim, świętokrzyskim i małopolskim. Natomiast utrudnienia w postaci opadów mżawki lub deszczu występują na terenie całego kraju, z wyłączeniem województwa wielkopolskiego.

Reklama

W środę zachmurzenie przeważnie duże, większe przejaśnieniami możliwe na północy. Okresami słabe opady deszczu, na wschodzie i południowym wschodzie możliwe także opady deszczu ze śniegiem. W obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach, zwłaszcza w Karpatach, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. w obszarach podgórskich Karpat i 2 st. na wschodzie do 5 st., 7 st. na Pomorzu i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Wysoko w Karpatach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek w Łódzkiem. Dwie osoby nie żyją

    Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w piątek (10 lipca) na drodze krajowej nr 14 w Łódzkiem - poinformował Hubert Graczyk z Punktu Informacji Drogowej w Łodzi. więcej