GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Niedziela, 3 lutego 2019 (08:45)

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała w niedzielę rano GDDKiA. Jak dodano, na sieci dróg krajowych pracuje 141 pojazdów do zimowego utrzymania. Kierowcy mogą spodziewać się opadów śniegu i śniegu z deszczem na terenie województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Zdjęcie

Drogi krajowe przejezdne; w trzech województwach jazdę mogą utrudniać śnieg i śnieg z deszczem (zdjęcie ilustracyjne) /Adam Burakowski /Reporter
Drogi krajowe przejezdne; w trzech województwach jazdę mogą utrudniać śnieg i śnieg z deszczem (zdjęcie ilustracyjne)
/Adam Burakowski /Reporter

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 141 pojazdów do zimowego utrzymania" - czytamy w porannym komunikacie GDDKiA.

GDDKiA poinformowała, że błoto pośniegowe występuje na terenie województwa dolnośląskiego na drogach krajowych: nr 35 na odcinku Mirosławice-Świdnica, nr 5 Bolków-granica państwa, nr 8 Jordanów Śląski - Kudowa-Zdrój, nr 33 Kłodzko-granica państwa oraz nr 46 na odcinku Kłodzko-Złoty Stok.

Reklama

Z kolei opady śniegu i śniegu z deszczem występują na terenie trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, oraz dolnośląskiego.

Kierowcy opady mżawki lub deszczu mogą spotkać na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.

GDDKiA informuje, że w ciągu dnia na południowym zachodzie i zachodzie wystąpi całkowite zachmurzenie, na pozostałym obszarze będą one duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południowym wschodzie oraz wschodzie.

Okresami wystąpią opady deszczu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Najwięcej opadów ma wystąpić na obszarze od Dolnego Śląska i Opolszczyzny, przez Wielkopolskę, po rejon Kujaw i Warmii. Na południowym zachodzie mają pojawić się opady śniegu. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm - tam opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, nad Dolnym Śląsku i południu Opolszczyzny miejscami o 8-10 cm.

Rano lokalnie może wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna będzie się kształtować od 0°C, 1°C miejscami na Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 6°C w centrum i na południu, cieplej na południowym wschodzie od 7°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 70 km/h; w Karpatach Wschodnich do 100 km/h, a w Zachodnich do 90 km/h. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej