GDDKiA: Uwaga na deszcz i mżawkę

Niedziela, 10 lutego 2019 (22:21)

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w niedzielę w wieczornym komunikacie. Kierowcy w siedmiu województwach muszą jednak uważać na deszcz i mżawkę.

Zdjęcie

zdj.ilustracyjne /Andrea Lotti /123RF/PICSEL
zdj.ilustracyjne
/Andrea Lotti /123RF/PICSEL

Według stanu na godz. 22 w niedzielę sprzęt do zimowego utrzymania nie pracuje, ale pojazdy pozostają w gotowości.

W woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim jazdę na drogach utrudni deszcz i mżawka.

Reklama

GDDKiA przypomina, że w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Spadnie deszcz, na północnym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. W obszarach podgórskich i w górach po północy spadnie również deszcz ze śniegiem i śnieg, wysoko w Sudetach i Tatrach śnieg. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. do 4 st., lokalnie w dolinach karpackich około -1 st. Będzie wiał wiatr umiarkowany i dość silny, lokalnie silny, o prędkości w porywach do 70 km/h, w obszarach podgórskich Sudetów do 75 km/h, w obszarach podgórskich Karpat do 100 km/h, z kierunków południowych, od zachodu skręcający na zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru osiągną prędkość do 85 km/h, a w Tatrach do 140 km/h.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pijany 33-latek wiózł w aucie czworo dzieci. Nie miał prawa jazdy

    Pijany mężczyzna wiózł w samochodzie czworo dzieci. Zatrzymano go w poniedziałek 1 czerwca w okolicy Wejherowa na Pomorzu. 33-latek miał półtora promila alkoholu w organizmie. więcej