Gdańsk: Zderzenie tramwajów. 10 osób poszkodowanych

Wtorek, 30 maja 2017 (10:26)
Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2017 (12:12)

Do 10 wzrosła liczba osób poszkodowanych w efekcie zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło we wtorek na skrzyżowaniu w Gdańsku Wrzeszczu. Ruch na skrzyżowaniu został wznowiony. Przyczynę wypadku będzie ustalać policja i spółka komunikacyjna.

Zdjęcie

Zderzenie tramwajów w Gdańsku /Twitter/ Maciej Bąk /
Zderzenie tramwajów w Gdańsku
/Twitter/ Maciej Bąk /

Zderzenie tramwajów miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z al. Hallera. Jak poinformowała PAP rzeczniczka gdańskiej policji Aleksandra Siewert, wśród poszkodowanych jest motornicza jednego z tramwajów i dziewięć innych osób, w tym 8-miesięczne dziecko. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. "Osoby te doznały lekkich obrażeń, niezagrażających życiu i zdrowiu" - wyjaśniła Siewert.

Skrzyżowanie, na którym doszło do zdarzenia, było przez około dwie godziny nieprzejezdne: wstrzymano zarówno ruch tramwajów, jak i innych pojazdów. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Po godz. 11 rzecznik prasowa spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje Alicja Mongird poinformowała, że ruch na skrzyżowaniu został przywrócony.

Reklama

Gdańsk: Zderzenie tramwajów

liczba zdjęć: 6

Jak wyjaśniała w rozmowie z PAP Siewert, jeden z tramwajów wjechał w bok drugiego: pojazdy zderzyły się niemal czołowo. Przyczyny zdarzenia wyjaśniać będzie policja oraz specjalna komisja, którą - jak poinformowała Mongird - powoła spółka GAiT. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Kierowca zjechał do rowu. Miał blisko cztery promile alkoholu

    3,9 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca volkswagena, który wjechał do rowu w miejscowości Św. Katarzyna w województwie świętokrzyskim. Mężczyźnie nic się nie stało, ale grozi mu... więcej