Garwolin: Autobus wpadł do rowu. Pięć osób nie żyje

Czwartek, 23 lipca 2015 (07:07)
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2015 (09:41)

Pięć osób zginęło, a co najmniej 20 zostało rannych w wypadku autobusu na drodze krajowej 17 w miejscowości Górzno-Kolonia na Mazowszu, niedaleko Garwolina.

Zdjęcie

Miejsce wypadku autobusu na DK 17 w miejscowości Górzno-Kolonia na obwodnicy Garwolina /Przemysław Piątkowski /PAP
Miejsce wypadku autobusu na DK 17 w miejscowości Górzno-Kolonia na obwodnicy Garwolina
/Przemysław Piątkowski /PAP

Pięć osób nie żyje, a 22 są ranne po wypadku pod Garwolinem rejsowego ukraińskiego autobusu jadącego do Warszawy. Droga krajowa nr 17 będzie zablokowana co najmniej do godziny 13.00. Policja kieruje na objazdy.

Marek Kapusta z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie powiedział PAP, że do wypadku doszło ok. 2 km przed obwodnicą Garwolina. "Rejsowy autobus ukraiński jadący w kierunku Warszawy zjechał na przeciwległy pas ruchu, potem do rowu i uderzył w drzewo" - poinformował.

Reklama

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski obecny na miejscu wypadku poinformował, że w sumie pięć osób zginęło, a 22 zostały ranne. Działania służb ratowniczych ocenił jako perfekcyjne, z uwagi na ich szybką rekcję, sprawną współpracę oraz wsparcie ze strony starosty. Osoby ranne zostały objęte opieką medyczną oraz psychologiczną. Wojewoda zapewnił, że droga powinna zostać udrożniona do godziny 13.00.

Autokar należał do ukraińskiej firmy przewozowej i kierował się do Warszawy. Osoby które w nim jechały to wyłącznie obywatele Ukrainy, które zamierzały wykonywać prace sezonowe w rolnictwie na terytorium Polski - poinformował wojewoda.

Na miejscu jest 15 jednostek straży pożarnej, 11 karetek pogotowia i dwa helikoptery.

GDDKiA podaje, że droga krajowa 17 jest zablokowana, a przewidywany czas utrudnień to ok. cztery godziny.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL
Więcej na temat:wypadek | autobus

Zobacz również

  • Wielkopolskie: Pożar ciężarówki wojskowej na S8

    Ciężarówka wojskowa, przewożąca kontenery mieszkalne dla szpitala polowego w Warszawie, zapaliła się po uderzeniu w inną ciężarówkę i busa na trasie S8 na odcinku Wrocław - Warszawa w pobliżu Kępna... więcej