Fatalne warunki na drogach. Błoto pośniegowe, mżawka i mgła

Środa, 9 stycznia 2019 (16:48)

Błoto pośniegowe, deszcz, mżawka i mgła utrudniają poruszanie się po drogach. W nocy będzie padał śnieg i deszcze ze śniegiem, lokalnie drogi będą śliskie - ostrzega w popołudniowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zdjęcie

Zaśnieżony Lublin /Wojciech Pacewicz /PAP
Zaśnieżony Lublin
/Wojciech Pacewicz /PAP

GDDKiA informuje, że błoto pośniegowe występuje na drogach w woj. małopolskim i lubelskim, a opady śniegu lub śniegu z deszczem w całym kraju oprócz woj. warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego i lubuskiego.

Mżawka lub deszcz pada w woj. pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, opolskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim, a w woj. łódzkim występuje mgła.

Reklama

Na sieci dróg krajowych pracuje 510 pojazdów do zimowego utrzymania. GDDKiA informuje, że wszystkie drogi krajowe są obecnie przejezdne.

GDDKiA przypomina, że w nocy ma być duże zachmurzenie, gdzieniegdzie pojawią się większe przejaśnienia. Okresami będzie padał śnieg, a na Wybrzeżu i początkowo na zachodzie także deszcz ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach wynosi do 10 cm. Lokalnie drogi będą śliskie.Temperatura minimalna wyniesie od -16 st. Celsjusza na wschodzie Podlasia do 2 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, początkowo w porywach do 65 km/h, z kierunków wschodnich i północnych.

Zima nie odpuszcza. Trudne warunki na drogach

liczba zdjęć: 8

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej