Dwie osoby zginęły w wypadku w miejscowości Chudek

Piątek, 17 sierpnia 2018 (20:31)

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w piątek po południu w miejscowości Chudek pod Ostrołęką. Droga powiatowa pomiędzy miejscowościami Łodziska i Chudek jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają do późnych godzin nocnych. Policja na miejscu kieruje na objazdy.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /123RF/PICSEL
zdj. ilustracyjne
/123RF/PICSEL

Na drodze powiatowej zderzyły się bus, w którym podróżowało pięć osób i ciężarówka przewożąca piach. Dwoje pasażerów busa zginęło na miejscu.

Jak poinformowała ostrołęcka policja, do tragedii doszło po manewrze wyprzedzania. 

Reklama

Według wstępnych ustaleń bus, którym oprócz kierowcy podróżowały cztery osoby dorosłe i czternastolatek, jechał w kierunku Obierwi. 

"Na krętej drodze, tuż przed wjazdem do miejscowości, kierowca najprawdopodobniej rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego. W tym momencie zza zakrętu wyjechała z naprzeciwka wywrotka z piaskiem. Doszło do zderzenia" - poinformował asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

"Wywrotka przewróciła się na jezdnię i prawe pobocze. Z busa wypadło dwóch pasażerów, którzy siedzieli z tyłu i prawdopodobnie nie mieli zapiętych pasów. Zginęli na miejscu. Kierowca i pasażer siedzący z przodu oraz czternastolatek siedzący z tyłu zostali zabrani do szpitala w Ostrołęce. Kierujący wywrotką także trafił do szpitala. Kierujący ciągnikiem rolniczym oddalił się" - poinformował asp. Kolator.

Droga jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy od skrzyżowania w miejscowości Chudek przez Glebę, Dylewo i Obierwię.

Monika Zdziera


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek na S7. Droga w kierunku Gdańska zablokowana

    Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch ciężarówek, do którego doszło na trasie S7 między Nowym Dworem Gdańskim a Gdańskiem. Utrudnienia na trasie mogą potrwać jeszcze 2,5 godziny -... więcej