Dwa karambole na A1. Zderzenie ponad 50 pojazdów

Czwartek, 26 stycznia 2017 (09:44)

Nawet kilkadziesiąt samochodów zderzyło się w dwóch potężnych karambolach, który miał miejsce na A1. W miejscu zdarzenia panowała gęsta mgła.

Karambol A1 Grabica 26.01.2017r.

W jednym karambolu na trasie z Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Łodzi uczestniczyło około 30 samochodów.

Do drugiego karambolu doszło około 500 metrów dalej, na trasie z Łodzi do Piotrkowa. uczestniczyło w nim około 20 pojazdów.

Reklama

Na miejsce pojawiły się śmigłowce służb ratowniczych, jest też osiem karetek pogotowia. Według pierwszych informacji, rannych jest kilkanaście osób, w tym kilka ciężko. Kilka osób było zakleszczonych w samochodach.

"Na chwilę obecną sytuacja została opanowana, wszystkie osoby poszkodowane w tym zdarzeniu zostały już wydobyte z pojazdów, bądź też otrzymały niezbędną pomoc medyczną" - poinformował PAP Maciej Dobrakowski rzecznik piotrkowskiej straży pożarnej.

Autostrada A1 jest zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazd kierując na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na DK 12 i ponowne włączenie na autostradę A1 na węźle Tuszyn.

W akcji uczestniczą śmigłowce

Dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądowały przy autostradzie A1, gdzie  doszło do karambolu - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa LPR Justyna Sochacka.

"Na miejscu są dwa śmigłowce, ale ze względu na warunki pogodowe nie mogą wystartować z rannymi" - powiedziała Sochacka.

Jak poinformowała, jedna osoba w stanie ciężkim została przewieziona karetką do centrum ratunkowego w Łodzi, z lekarzem LPR.

Na miejscu jest osiem karetek pogotowia i kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Błaszczak wysłuchał meldunków

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wysłuchał meldunków od komendantów wojewódzkich policji i Państwowej Straży Pożarnej w sprawie karambolu na autostradzie A1 - poinformowało w czwartek resort.

"Na miejsce karambolu udają się już zastępcy komendantów" - podało ministerstwo.

Według resortu na autostradzie A1 pracuje 100 policjantów, 70 strażaków oraz 20 wozów ratowniczych.

"Policja kieruje ruchem, zabezpiecza objazdy. Udrażnianie są przejazdy dla karetek" - podało MSWiA. 

Pożar samochodu osobowego

W trakcie zdarzenia doszło do pożaru samochodu osobowego, który spłonął. Strażacy usuwają też wyciek oleju z jednej z ciężarówek.

Według straży pożarnej utrudnienia na autostradzie A1 potrwają do późnych godzin wieczornych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej