Duży ruch na "zakopiance"

Sobota, 24 stycznia 2015 (11:18)

Zmieniają się turnusy i część dzieci kończy ferie w Zakopanem. Za nami pierwszy tydzień warszawskich ferii i spora część gości spod Tatr dzisiaj i jutro będzie wracać do swoich domów głównie "zakopianką". Ale i w stronę Zakopanego spodziewany jest w ten weekend spory ruch - kolejni goście będą bowiem właśnie teraz przyjeżdżać na swoje zimowe wakacje.

Przejazd odcinka od Zakopanego do Nowego Targu zajmuje w związku z tym nie 20 minut, a dwa razy więcej czasu. Należy się spodziewać, że jeszcze większy ruch czeka nas dzisiaj po południu i w niedzielę.

Podobnie będzie zresztą w ten weekend na "zakopiance" w stronę Tatr - na najbliższy tydzień spora część miejsc w hotelach i pensjonatach jest zarezerwowana i goście będą przyjeżdżać właśnie teraz na kolejny turnus zimowych ferii.

Kierowcom wyjeżdżającym spod Tatr radzimy w razie tłoku na "zakopiance" korzystać z alternatywnej trasy przez Chochołów i Czarny Dunajec.

Z kolei ci, którzy wybierają się dzisiaj w stronę Podhala i Białki już w Nowym Targu powinni zjechać z "zakopianki" i kierować się bezpośrednio właśnie w stronę Białki i Bukowiny Tatrzańskiej.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Reklama

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pijany 33-latek wiózł w aucie czworo dzieci. Nie miał prawa jazdy

    Pijany mężczyzna wiózł w samochodzie czworo dzieci. Zatrzymano go w poniedziałek 1 czerwca w okolicy Wejherowa na Pomorzu. 33-latek miał półtora promila alkoholu w organizmie. więcej