Duży karambol pod Częstochową. "Auta najeżdżały na siebie"

Piątek, 2 sierpnia 2013 (20:06)
Aktualizacja: Piątek, 2 sierpnia 2013 (20:34)

Sześć osób zostało niegroźnie rannych w wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem na drodze krajowej nr 1 w Romanowie niedaleko Częstochowy (Śląskie). Ruch w miejscu wypadku będzie utrudniony w obu kierunkach do późnego wieczora.

Zdjęcie

Karambol w Romanowie pod Częstochową - zdjęcie przysłane przez użytkownika Raportu Drogowego INTERIA.PL /Rajcherts /INTERIA.PL
Karambol w Romanowie pod Częstochową - zdjęcie przysłane przez użytkownika Raportu Drogowego INTERIA.PL
/Rajcherts /INTERIA.PL

 Jak poinformowała PAP rzeczniczka częstochowskiej policji podinsp. Joanna Lazar, na jezdni w kierunku Łodzi i Warszawy zderzyło się pięć samochodów - dwie ciężarówki, dwa auta osobowe i bus. Wśród sześciorga poszkodowanych jest dziecko. Ranni trafili do częstochowskich szpitali; nie ma niebezpieczeństwa dla ich życia i zdrowia.       

Reklama

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wypadek zapoczątkowały problemy z hamulcami w jadącej w kierunku Warszawy ciężarówce. Po zahamowaniu samochód stanął w poprzek drogi; następnie uderzyły w niego kolejne nadjeżdżające auta.           

Krótko po wypadku droga w kierunku Warszawy była zablokowana, szybko jednak udało się przywrócić ruch dzięki zdemontowaniu barier oddzielających od siebie obie jezdnie. Dzięki temu ruch aut osobowych odbywa się jezdnią wiodącą w kierunku Katowic, po jednym pasie w każdą stronę. Natomiast ciężarówki kierowane są objazdem przez Myszków i Woźniki.          

Utrudnienia na tym odcinku drogi krajowej nr mają potrwać w piątek do późnego wieczora. Służby ratownicze muszą usunąć z drogi samochody uczestniczące w wypadku i wyczyścić jezdnię.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej