Duże utrudnienia po karambolu na S7 w okolicach Waplewa

Czwartek, 28 czerwca (08:45)
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca (10:31)

Na drodze S7 w okolicach Waplewa po karambolu kilku samochodów - w tym ciężarówek - występują duże utrudnienia dla kierowców. Siódemka jest całkowicie zablokowana, a policjanci zarówno od strony Gdańska jak i Warszawy kierują na objazd drogą serwisową.

Jak podała PAP warmińsko-mazurska policja, w karambolu zginęła jedna osoba zginęła a pięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał poszkodowanych do szpitala.

Z kolei Rafał Melnyk z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej - która na miejscu prowadzi akcję ratunkową - poinformował, że w karambolu uczestniczyło pięć pojazdów, z tego trzy busy dostawcze i dwa ciężarowe - w tym tir z naczepą i druga ciężarówka mniejsza. Dwa auta spłonęły.

Reklama

Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku. Na miejscu jest prokurator i grupa dochodzeniowa śledcza, która będzie ustalać przyczyny i okoliczności wypadku.

Po zdarzeniu występują duże utrudnienia w ruchu. Siódemka jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policjanci są na miejscu i kierują ruchem aut zarówno od strony Gdańska, jak i Warszawy. Objazd dla wszystkich pojazdów odbywa się drogą serwisowa: Węzeł Waplewo - Węzeł Grunwald.

Ruch samochodów dojeżdżających siódemką do miejsca karambolu jest spowolniony.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelny wypadek w Dęblinie

    Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę w Dęblinie (Lubelskie), w wyniku którego śmierć poniósł 23-letni mężczyzna. więcej