Druga fala wyjazdów na majówkę

Sobota, 28 kwietnia (07:40)

Policja ostrzega przed wzmożonym ruchem na głównych trasach i wyjazdach z dużych miast. Do końca długiego weekendu będzie prowadzić akcję na drogach. Każdego dnia w patrolach w całym kraju bierze udział nawet pięć tysięcy funkcjonariuszy.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /123RF/PICSEL
Zdjęcie ilustracyjne
/123RF/PICSEL

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mówi, że podczas patroli policjanci skupią się na głównych drogach w kraju i ułatwianiu wyjazdu samochodów z głównych miast.

W drugiej kolejności policjanci zwrócą uwagę na osoby drastycznie przekraczające prędkość i w inny sposób łamiące prawo - zapowiada policjant.

Reklama

Podczas majówki policja będzie ścigać nie tylko piratów drogowych - dodaje Radosław Kobryś. Dodaje, że policjanci nie pozostaną bierni wobec wykroczeń pieszych czy użytkowników jednośladów. Wolne dni podczas majówki skłaniają wiele osób do pierwszej po zimie przejażdżki rowerem czy motocyklem - dodaje policjant.

Podczas kontroli drogowych sprawdzana jest trzeźwość kierowców, ale też między innymi czy dzieci podróżują w specjalnych fotelikach, a dorośli mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śmiertelny wypadek w Łazach pod Warszawą

    W Łazach pod Warszawą na DK7 zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku poniosła śmierć jedna osoba. Zablokowany jest pas ruchu w kierunku Radomia, ruch w kierunku Warszawy odbywa się prawym... więcej