Droga wyjazdowa z Zakopanego zakorkowana

Niedziela, 22 stycznia 2017 (21:37)

Niektórzy kibice Pucharu Świata w skokach narciarskich po niedzielnych zawodach ruszyli do domów. Na popularnej zakopiance ustawił się sznur samochodów. Spora grupa fanów świętuje na Krupówkach sukces Kamila Stocha.

Zdjęcie

Kibice podczas drugiej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem /Grzegorz Momot /PAP
Kibice podczas drugiej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem
/Grzegorz Momot /PAP

"Droga wyjazdowa z Zakopanego w kierunku Nowego Targu korkuje się, ale policjanci są na zakopiance i kierują ruchem" - powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

Sporo kibiców po zawodach na Wielkiej Krokwi udało się na Krupówki, aby fetować zwycięstwo Stocha. Policja odnotowała kilkanaście interwencji w związku z nadużyciem alkoholu i drobnymi awanturami. Kilka osób zostało zatrzymanych w komisariacie do wytrzeźwienia.

Reklama

"Przy takiej ilości świętujących kibiców zdarzają się jakieś nieporozumienia. Są tacy którzy przesadzili z ilością alkoholu, ale ogólnie nie ma żadnych poważnych incydentów" - zaznaczył Waksmundzki.

Podczas pierwszego i drugiego dnia konkursu na stadionie Wielkiej Krokwi był komplet kibiców, czyli ponad 23 tys. Sobotni konkurs drużynowy zgromadził dodatkowo wokół stadionu 25 tys. fanów skoków, a w niedzielę występy skoczków spoza trybun oglądało około 15 tys. kibiców.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódzkie: Zablokowana A2 w kierunku Łodzi

    Na odcinku pomiędzy Skierniewicami a Łowiczem zablokowany jest przejazd autostradą A2 w kierunku Łodzi. W czwartek ok. godz. 22.00 doszło tam do dwóch wypadków z udziałem sześciu pojazdów. Policja... więcej