Droga krajowa nr 65 na Mazurach odblokowana

Czwartek, 22 sierpnia 2013 (17:02)

Przejezdna jest już droga krajowa nr 65 na odcinku z Ełku do Olecka na Mazurach, gdzie w czwartek nad ranem przewróciła się cysterna z paliwem. Kierowca pojazdu był nietrzeźwy, został zatrzymany - poinformowała policja.

Zdjęcie

W czwartek nad ranem na drodze nr 65 przewróciła się cysterna z paliwem /Mapy.interia.pl /INTERIA.PL
W czwartek nad ranem na drodze nr 65 przewróciła się cysterna z paliwem
/Mapy.interia.pl /INTERIA.PL

Jak poinformowała PAP rzeczniczka ełckiej policji sierż. Anna Przybyłek, 29-letni kierowca cysterny miał ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. - Kiedy wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty kierowania pojazdem po alkoholu oraz spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to kara do 12 lat więzienia - powiedziała rzeczniczka.

Do wypadku cysterny wiozącej 30 tys. litrów oleju napędowego doszło w czwartek nad ranem na prostym odcinku drogi w okolicach miejscowości Straduny. W nieustalonych jeszcze okolicznościach pojazd wypadł z jezdni i dachował.

Reklama

W wyniku wypadku zapaliła się kabina ciężarówki. Nie doszło do rozszczelnienia zbiorników cysterny i wycieku paliwa. Strażakom udało się ugasić pożar zanim przeniósł się na dalszą część pojazdu.

Jak poinformował rzecznik straży pożarnej w Ełku asp. Jarosław Pieszko, mężczyznę znajdujacego się w kabinie przewróconego pojazdu wydostali - jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych - przypadkowi kierowcy, którzy przejeżdżali obok miejsca wypadku. - Tylko dzięki szybkiej pomocy ten człowiek żyje. Kiedy przyjechała straż pożarna, płomienie obejmowały już całą kabinę i sięgały na wysokość pięciu metrów - powiedział Pieszko.

Poszkodowany w wypadku mężczyzna, który - jak twierdził - jechał jako pasażer, został odwieziony do szpitala. Policjanci i strażacy w poszukiwaniu kierowcy przeczesali las i bagno w promieniu stu metrów wokół miejsca wypadku. Nikogo jednak nie znaleziono. Po kilku godzinach policja ustaliła, że cysterną kierował rzekomy pasażer i zatrzymała go na komendzie.

Droga krajowa krajowa nr 65 - łączącą przejścia graniczne w Gołdapi i Bobrownikach - była całkowicie zablokowana w okolicach Stradun przez ponad 12 godzin. Strażacy wypompowali paliwo z przewróconej cysterny i przy pomocy dźwigu postawili ją na koła. Do czasu usunięcia skutków wypadku policja zorganizowała objazdy.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Protest na zakopiance. Podwykonawcy nie otrzymują pieniędzy

    Od godz. 11 w Naprawie na zakopiance pikietują podwykonawcy odcinka drogi S7 Lubień-Naprawa, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane roboty. Zaległości generalnego wykonawcy firmy IDS-BUD za... więcej