Droga krajowa nr 52: Trwa budowa nowego mostu. Będą objazdy

Środa, 6 sierpnia 2014 (15:11)

Trwa budowa mostu objazdowego na granicy gmin Lanckorona i Sułkowice w Biertowicach, na drodze krajowej nr 52. Ruch na razie odbywa się starym mostem na rzece Skawinka, który po ustanowieniu objazdu zostanie rozebrany. Zmiana organizacji ruchu nastąpi po długim weekendzie sierpniowym - informuje GDDKiA.

Zdjęcie

Przebudowa mostu w Biertowicach /GDDKiA
Przebudowa mostu w Biertowicach
/GDDKiA

"Budowa nowego mostu była niezbędna ze względu na zły stan techniczny obecnej konstrukcji" - tłumaczy Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w krakowskim oddziale GDDKiA.

Nowy most w Biertowicach na Skawince będzie miał ponad 52 metry długości i 15 m szerokości. Powstaną na nim chodniki dla pieszych.

Reklama

W wyniku prac zostanie przebudowana także droga krajowa. Inwestycja obejmuje przebudowę zjazdu na pobliską drogę gruntową oraz budowę betonowych barier na odciku 200 metrów. Zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa i umocnienia stożków skarpowych.

Inwestycja trwać będzie do września 2015 r. Wykonawcą jest firma Skanska S.A, a jej koszt wyniesie ponad 3 mln złotych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

materiały prasowe/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Warszawa: Przejechał policjantce po nodze. Miał trzy promile we krwi

    We wtorek wieczorem (26 maja) policjanci zatrzymali w Warszawie mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej i przejechał policjantce po nodze. Uszkodził też radiowóz. mężczyzna miał w... więcej