Dolnośląskie: Zderzenie siedmiu tirów na A4. Nie żyje jedna osoba

Poniedziałek, 8 października 2018 (10:45)
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 października 2018 (11:46)

Jedna osoba zginęła i trzy zostały ranne po zderzeniu siedmiu aut ciężarowych i jednego osobowego na autostradzie A4 między węzłami Jadwisin i Chojnów na Dolnym Śląsku. Do innego wypadku doszło między węzłami Gliwice Sośnica i Gliwice Bojków.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Andrzej Sidor /Agencja FORUM
Zdj. ilustracyjne
/Andrzej Sidor /Agencja FORUM

Jak przekazał PAP dyżurny GDDKiA, do wypadku doszło na jedni w kierunku Zgorzelca. Trasa w miejscu wypadku jest zablokowana.

W wyniku zderzenia siedmiu samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Reklama

A4 zablokowana w Gliwicach

Autostrada A4 została w poniedziałek przed południem zablokowana w kierunku Wrocławia po wypadku, do którego doszło między węzłami Gliwice Sośnica i Gliwice Bojków - wynika z informacji policji i drogowców. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, policja wytycza objazdy.

Jak poinformowała PAP asp. sztab. Sonia Kepper z zespołu prasowego śląskiej policji, do wypadku z udziałem co najmniej pięciu samochodów - w tym jednej ciężarówki - doszło na jezdni w kierunku Wrocławia, jeszcze przed bramkami poboru opłat w Gliwicach-Sośnicy. Jeden z samochodów stanął w płomieniach.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jedna osoba została poszkodowana. Drogowcy przewidują, że utrudnienia na tym odcinku autostrady mogą potrwać około trzech godzin. Dyżurny komisariatu autostradowego poinformował, że w związku z prowadzoną akcją utrudnienia dotyczą także pasów w kierunku Katowic.

W najbliższym czasie policja ma poinformować o wytyczonych objazdach. Aby uniknąć korków, kierowcy jadący w kierunku Wrocławia powinni zjechać z autostrady, korzystając z węzłów poprzedzających 314. kilometr trasy, na którym doszło do wypadku. 

Zdjęcie

A4; zdj. ilustracyjne /PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News
A4; zdj. ilustracyjne
/PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

    Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bychawie (woj. lubelskie). Motocyklista potrącił tam kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 64-latka zmarła na miejscu. więcej