Dolnośląskie: Zablokowana droga krajowa nr 8 po tragicznym wypadku

Wtorek, 13 sierpnia 2013 (07:58)
Aktualizacja: Wtorek, 13 sierpnia 2013 (11:25)

Trzy osoby zginęły, a czwarta została ciężko ranna w wypadku, do którego doszło we wtorek rano w Spalicach (Dolnośląskie). Droga krajowa nr 8 była zablokowana ponad cztery godziny. Obecnie ruch odbywa się już normalnie.

Zdjęcie

Do wypadku doszło w Spalicach pod Wrocławiem /Mapy.interia.pl /INTERIA.PL
Do wypadku doszło w Spalicach pod Wrocławiem
/Mapy.interia.pl /INTERIA.PL

Jak poinformował PAP oficer dyżurny dolnośląskiej policji Marcin Klimczak, osobowe auto podczas wyprzedzania dachowało. Na miejscu zginęły 3 osoby, a czwartą w ciężkim stanie odwieziono do szpitala we Wrocławiu.

Przyczyną był prawdopodobnie błąd kierowcy, który na prostym odcinku drogi podczas manewru wyprzedzania dwóch pojazdów stracił panowanie nad samochodem. Uderzył w drzewo i dachował w rowie.

Reklama

Jak powiedział PAP oficer prasowy oleśnickiej policji Grzegorz Krawczyk, dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia zmarła w trakcie reanimacji. Stan czwartej ofiary wypadku, która była operowana, jest bardzo ciężki.

Poszkodowani byli mieszkańcami powiatu oleśnickiego. Jechali z pobliskich Poniatowic w stronę Wrocławia - w Oleśnicy mieli zabrać do samochodu piątego pasażera.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku. Nie żyją trzy osoby (TVN/x-news)

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warszawa: Przejechał policjantce po nodze. Miał trzy promile we krwi

    We wtorek wieczorem (26 maja) policjanci zatrzymali w Warszawie mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej i przejechał policjantce po nodze. Uszkodził też radiowóz. mężczyzna miał w... więcej