​Dolnośląskie: Śmiertelny wypadek na A4

Piątek, 17 maja 2019 (11:47)
Aktualizacja: Piątek, 17 maja 2019 (13:38)

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w zderzeniu dwóch aut ciężarowych i samochodu osobowego na autostradzie A4 między węzłami Bielany Wrocławskie i Wrocław Wschód, na nitce w kierunku Opola. Trasa będzie zablokowana jeszcze kilka godzin.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /INTERIA.PL
Zdj. ilustracyjne
/INTERIA.PL

Jak przekazał PAP dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do wypadku doszło po godzinie 11. W okolicach punktu poboru opłat w Karwianach, na nitce A4 w kierunku Opola, zderzył się dwie ciężarówki i auto osobowe. W wypadku zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne - podał dyżurny.

Asp. szt. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji przekazał, że na miejscu pracują obecnie policyjni specjaliści z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz ratownicy medyczni.

Reklama

"Autostrada jest w tym miejscu w kierunku na Opole całkowicie zablokowana, a ruch w przeciwnym kierunku odbywa się jednym pasem - awaryjnym. Prosimy kierowców o wybieranie innych alternatywnych tras podróży" - dodał policjant.

Jak podano, trasa może być zablokowana jeszcze przez 5-6 godzin. Na drodze tworzą się korki w obie strony, dlatego warto opuszczać A4 na węźle Bielany Wrocławskie lub wcześniej w kierunku na Opole, a w kierunku do Zgorzelca najpóźniej na węźle Wrocław-Wschód.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej