Dolnośląskie: Potrącił siedmiolatkę na pasach i uciekł

Niedziela, 10 stycznia (13:32)

Policjanci z Legnicy na Dolnym Śląsku po kilku godzinach od wypadku zatrzymali 34-letniego kierowcę, który potrącił siedmiolatkę na przejściu dla pieszych i uciekł. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Zdjęcie

Dolnośląska policja szybko złapała kierowcę, który potrącił na pasach siedmiolatkę /Damian Klamka /East News
Dolnośląska policja szybko złapała kierowcę, który potrącił na pasach siedmiolatkę
/Damian Klamka /East News

Do wypadku doszło w w piątek wieczorem na ul. Chojnowskiej w Legnicy.

- Kierujący samochodem marki volkswagen golf na oznakowanym przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym osobom, w wyniku czego potrącił siedmioletnią dziewczynkę, która w stanie ciężkim została przewieziona do legnickiego szpitala. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej - powiedział mł. asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

Reklama

Najpierw policjanci znaleźli samochód, którym poruszał się sprawca. Został on porzucony i podpalony w celu zatarcia śladów. Jednak mundurowi ugasili palące się wnętrze auta i zabezpieczyli pojazd, udaremniając tym samym próbę pozbycia się dowodów przez sprawcę wypadku.

Znajdował się pod wpływem środków odurzających

- Intensywne i szeroko zakrojone działania, prowadzone przez funkcjonariuszy różnych pionów z legnickiej komendy miejskiej, doprowadziły w zaledwie kilka godzin do zatrzymania 34-latka podejrzewanego o spowodowanie tego dramatycznego wypadku - powiedział policjant.

W chwili zatrzymania mężczyzna miał przy sobie marihuanę. Badanie narkotesterem wykazało, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Pobrano mu krew do dalszych badań i osadzono go w policyjnym areszcie.

- Za spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego inna osoba ponosi śmierć bądź odnosi poważne obrażenia, i ucieczkę z miejsca zdarzenia, bądź spowodowanie takiego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - powiedział policjant.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Duże utrudnienia na Zakopiance z powodu opadów śniegu. "Sytuacja opanowana"

    ​Intensywne opady śniegu sprawiły, że w piątek rano kierowcy stanęli w kilometrowych korkach na drodze krajowej nr 7, czyli popularnej Zakopiance. - Sytuacja została opanowana - poinformował... więcej