Dolnośląskie: Jechał tirem autostradą A4. Miał cztery promile alkoholu

Czwartek, 11 lutego (15:02)

Policjanci zatrzymali kierowcę, który kierował ciężarowym tirem z naczepą i jechał autostradą A4 na Dolnym Śląsku. Badanie wykazało, że miał w organizmie cztery promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i pozbawiony prawa jazdy.

Zdjęcie

Kierowca ciężarówki trafił do aresztu /Policja
Kierowca ciężarówki trafił do aresztu
/Policja

Aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała w czwartek, że do interwencji doszło po zgłoszeniu od innego kierowcy jadącego autostradą A4.

Ok. godz. 23 policjanci legnickiej drogówki podczas patrolowania autostrady A4 otrzymali informację, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą jedzie całą szerokością jezdni i jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku Zgorzelca, gdzie na wysokości gminy Chojnów zauważyli wskazany pojazd - wyjaśniła policjantka.

Reklama

- Zatrzymano do kontroli kierującego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Od mężczyzny było czuć wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek ma blisko cztery promile alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mundurowi zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania pojazdami - powiedziała Kaleta.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, a także wysoka grzywna.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podkarpackie: Miał dwa promile. Wjechał w dom

    Niemal dwa promile alkoholu miał kierowca citroena, który w środę rano staranował ogrodzenie i uderzył w dom znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego w Kolbuszowej (Podkarpackie). więcej