Dolnośląskie: 20-latek potrącił sześć osób

Wtorek, 25 grudnia 2018 (11:23)

Sześć osób w tym czworo dzieci ucierpiało w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek wieczorem w Bolkowie (Dolnośląskie). Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w grupę ludzi idących prawidłowo poboczem.

Zdjęcie

W Bolkowie kierowca potrącił samochodem sześć osób /INTERIA.PL
W Bolkowie kierowca potrącił samochodem sześć osób
/INTERIA.PL

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 22, gdy dwoje dorosłych osób z czwórką dzieci zostało potraconych przez auto prowadzone prze 20-letniego kierowcę.

"Kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył nim w grupę osób, które przechodziły prawidłowo poboczem. Kierowca był trzeźwy. Potrącone osoby trafiły do szpitala z obrażeniami, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - powiedział rzecznik.

Reklama

Dodał, że wśród poszkodowanych są dwie osoby, które mają poważniejsze obrażenia ciała przekraczające okres leczenia w siedem dni, a czworo potrąconych doznało lżejszych urazów.

Kierowca - choć był trzeźwy - to jednak został zatrzymany przez policję w areszcie do dyspozycji prokuratora.

"Po konsultacji z prokuratorem postępowanie jest prowadzone w kierunku spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. A jest to czyn zagrożony surowa karą" - poinformował rzecznik.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Bobowicko: 8-latek zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

    Ośmioletni chłopiec wtargnął pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lesie w rejonie miejscowości Bobowicko w pow. Międzyrzeckim w Lubuskiem. Dziecko zginęło na miejscu. Okoliczności... więcej