Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

Czwartek, 21 maja (14:17)

12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica Południe drogą S3.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Lukasz Piecyk /Reporter
Zdj. ilustracyjne
/Lukasz Piecyk /Reporter

Dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że w czwartek, 21 maja, po godz. 13 zator w kierunku Wrocławia przed węzłem Pietrzykowice jest spowodowany robotami drogowymi mającymi miejsce przy węźle.

"Zalecany zjazd najpóźniej na węźle Kostomłoty lub węźle Kąty Wrocławskie, przy czym na węźle Kąty Wrocławskie istnieje już ryzyko spowolnienia" - podał dyżurny.

Reklama

Dla aut jadących tranzytem od granicy państwa drogowcy zalecają skorzystanie z wcześniejszego objazdu: węzeł Legnica Południe, zjazd na drogę na S3, dalej S3 do węzła Bolków, a następnie drogami krajowymi nr 5 Sady Dolne - Dobromierz, nr 34 Dobromierz - Świebodzice, nr 34 Świebodzice - Świdnica - węzeł Kobierzyce na A8/S8, i powrót z A8 na A4 na węźle Wrocław Południe.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Korki na drogach prowadzących nad Morze Bałtyckie

    W niedzielę (2 sierpnia) w południe na części dróg w województwie pomorskim tworzą się korki spowodowane dużym ruchem. Zatory powstają przed bramkami na autostradzie A1 w Rusocinie oraz przed... więcej