Dolnośląskie: 11-latka potrącona przez bus. Kierowca był trzeźwy

Piątek, 1 listopada 2019 (07:05)
Aktualizacja: Piątek, 1 listopada 2019 (09:16)

11-letnia dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala po tym, jak w miejscowości Borówno (woj. dolnośląskie) została potrącona przez bus, kiedy przechodziła po pasach przez jezdnię. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, ale został zatrzymany. Ma 21 lat, przyznał się do winy - informuje RMF FM.

Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych w Borównie niedaleko Wałbrzycha odzyskała przytomność i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przez kilka dni pozostanie w szpitalu - podaje stacja.

11-latka była w grupie dzieci świętujących Halloween. Razem z innymi zbierała cukierki. Gdy dzieci przechodziły przez przejście dla pieszych, uderzył w nie bus.

"Huk był taki, jakby zderzyły się dwa auta. Samochód najpierw uderzył w barierki, potem w dzieci" - relacjonował w rozmowie z "Dziennikiem Wałbrzych" świadek zdarzenia.

Reklama

Jak informowała policja, dziewczynkę w stanie ciężkim przewieziono do szpitala.

Nadkom. Magdalena Korościk z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu powiedziała, że sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Dodała, że zatrzymano w tej sprawie jedną osobę.

Według informacji RMF FM, kierowca po wypadku uciekł i próbował wprowadzić policjantów w błąd. 30 minut po zdarzeniu zadzwonił na policję i zgłosił, że jego samochód - biały bus -  został skradziony. Przyznał się dopiero, gdy policjanci odnaleźli porzucone auto na polnej drodze w okolicach Kamiennej Góry. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Pomorskie: Motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką

    46-letni motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką. Do wypadku doszło w czwartek 21 maja rano w pobliżu miejscowości Wygoda (woj. pomorskie). Droga krajowa nr 20 jest zablokowana -... więcej