Do połowy listopada remonty dróg krajowych

Środa, 4 września 2013 (19:23)

Do połowy listopada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamierza wyremontować nawierzchnię ok. 80 km dróg w woj. śląskim. Prace będą kosztowały ok. 15,5 mln zł, obejmą m.in. odcinki dróg S1, 1 i 94.

Zdjęcie

Remonty potrwają do połowy listopada /123/RF PICSEL
Remonty potrwają do połowy listopada
/123/RF PICSEL

Jak poinformowały służby prasowe katowickiego oddziału GDDKiA, rozpoczął się remont drogi krajowej nr 94 w Toszku, a do końca września remontowane będą odcinki od Toszka do granicy z woj. opolskim. Prace, które obejmą łącznie ponad 5 km drogi, będą wykonywane połówkami jezdni. W ich miejscach wprowadzany ma być ruch wahadłowy.

Od czwartku do końca września trwać ma remont 19-kilometrowego odcinka drogi nr 1 między Częstochową, a granicą z woj. łódzkim. Na lewym pasie jezdni między miejscowością Madalin a Częstochową oraz na odcinkach prawego pasa jezdni w kierunku północnym, wykonywany będzie tzw. mikrodywanik. Jezdnie w miejscach prac będą zwężane do jednego pasa.

Reklama

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

Według wyjaśnień katowickich drogowców, mikrodywanik to cienka warstwa mieszanki mineralno-emulsyjnej, nakładana na istniejącą nawierzchnię. Kładzenie mikrodywanika traktowane jest jako zabieg poprawiający cechy nawierzchni, zwłaszcza szorstkość i szczelność, a także wydłużający jej żywotność.

W większym zakresie wykonany zostanie remont odcinka drogi ekspresowej S1 w południowej części regionu - od miejscowości Świętoszówka do miejscowości Pogórze. Od poniedziałku do 25 października w kilku miejscach wymieniana będzie tam warstwa ścieralna na całej szerokości obu jezdni. W miejscach prac ruch odbywał się będzie dwukierunkowo nieremontowaną akurat jezdnią.

Również od poniedziałku do 30 września remontowana będzie nawierzchnia drogi nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Tam roboty będą prowadzone równocześnie na połówkach obu jezdni.  Roboty prowadzone będą tam również nocą, będzie to m.in. frezowanie wyeksploatowanej warstwy ścieralnej.

Prace potrwają do połowy listopada

W drugiej połowie września rozpocząć ma się remont prawie 2-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej nr S1 między Mysłowicami i Sosnowcem (ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem). W podobnym czasie i z podobnymi utrudnieniami remontowane będą odcinki drogi nr 1 między miejscowością Zabijak i Dąbrową Górniczą. Prace te potrwają do połowy listopada.

GDDKiA zapowiada, że aby zmniejszyć utrudnienia, remonty w znacznej mierze realizowane będą również w weekendy, natomiast tam, gdzie umożliwią to warunki terenowe i zakres robót, prace mają być prowadzone także nocą.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej