Czy drogi są przejezdne? Najnowszy komunikat

Niedziela, 6 stycznia 2019 (08:39)

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - informuje w niedzielę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na drogach pracują 503 pojazdy zimowego utrzymania.

Zdjęcie

Na drogach pracują 503 pojazdy zimowego utrzymania /Jan Niedziałek /PAP
Na drogach pracują 503 pojazdy zimowego utrzymania
/Jan Niedziałek /PAP

GDDKiA informuje, że w województwach; mazowieckim, wielkopolskim, śląskim, małopolskim, dolnośląskim może być na niektórych drogach ślisko. W całym kraju z wyjątkiem województwa łódzkiego może padać śnieg lub śnieg z deszczem. W województwach: małopolskim, podkarpackim, dolnośląskim, lubuskim spodziewane są opady mżawki lub przelotnego deszczu. W województwie mazowieckim może na drogach wystąpić mgła.

Reklama

W najbliższych godzinach spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie także deszczu ze śniegiem, a na zachodnim wybrzeżu opady deszczu. Temperatura maksymalna od -6°C na wschodzie, około -3°C w centrum do 3°C na północnym zachodzie. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, od -8°C do -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach dość silny i porywisty, północny. W Tatrach wiatr w porywach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Dachowanie samochodu w Rybniku. Za kierownicą 15-latek

    15-latek siedział za kierownicą samochodu, który w niedzielę wieczorem (24 maja) dachował w Rybniku. Pasażerami auta byli: jego rok starszy kolega i dwaj 13-latkowie. Wszyscy wyszli z wypadku bez... więcej