Czy drogi są przejezdne? Mgła na południu Polski

Niedziela, 31 marca 2019 (08:41)

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; mgła występuje na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego - poinformowała w niedzielę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zdjęcie

Mgła występuje na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego. /JAN WOITAS /AFP
Mgła występuje na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego.
/JAN WOITAS /AFP

Dyrekcja podała, że obecnie nie pracuje sprzęt do zimowego utrzymania, pojazdy pozostają w gotowości.

Według stanu na godz. 7.00 wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Mgła występuje na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego.

Reklama

Dyrekcja podała również prognozę na najbliższe godziny. Wynika z niej, że w dzień na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, stopniowo przemieszczające się z północnego zachodu na południowy wschód. Temperatura maksymalna od 6 st. Celsjusza, 8 st. C na wybrzeżu, około 13 st. C w centrum, do 18 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, od północy wzmagający się do umiarkowanego, a na wybrzeżu do dość silnego, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

    Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bychawie (woj. lubelskie). Motocyklista potrącił tam kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 64-latka zmarła na miejscu. więcej