Czołowe zderzenie dwóch tirów

Wtorek, 8 stycznia 2013 (15:25)

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na drodze W305 pomiędzy Mochami i Solcem. Kierujący ciężarowym MAN-em mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z ciężarowym Volvo.

Zdjęcie

Czołowe zderzenie dwóch tirów /KWP Poznań
Czołowe zderzenie dwóch tirów
/KWP Poznań

07.01.2013 r. ok. godz. 12:00 na drodze W305 pomiędzy Mochami i Solcem doszło do zdarzenia, w wyniku którego kierujący ciężarowym MAN-em 24-letni mieszkaniec województwa małopolskiego zderzył się z ciężarowym Volvo kierowanym przez 41-letniego wolsztynianina. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca MAN-a w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia.

Sunące po jezdni auto uderzyło w jadące z przeciwka Volvo. Uszkodzone zostały oba uczestniczące w zdarzeniu pojazdy oraz wchodzące w skład zestawów naczepy. Dodatkowo na pobocze wysypał się ładunek kilkudziesięciu ton buraków przewożonych MAN-em. Pomimo tego, że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie kierowcy doznali niegroźnych obrażeń. Jak wykazało badanie obaj byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Reklama

Utrudnienia w ruchu na odcinku, gdzie doszło do kolizji trwały do godzin wieczornych. Obecni na miejscu policjanci kierowali ruchem oraz wyznaczyli objazdy. Całkowita płynność ruchu przywrócona została kilkanaście minut przed godzina dwudziestą.

Zdjęcie

Na szczęście obaj kierowcy przeżyli zderzenie /KWP Poznań
Na szczęście obaj kierowcy przeżyli zderzenie
/KWP Poznań

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:TIR-y

Zobacz również

  • Warszawa: Wypadek z udziałem autobusu. Kierowca wjechał w zaparkowane samochody

    We wtorek (7 lipca) doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego w Warszawie. Jak podaje reporter TVN Warszawa - kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w trzy zaparkowane na ulicy... więcej