Częstochowa: Zderzenie siedmiu pojazdów na DK 1. Trzy osoby w szpitalu

Wtorek, 26 września 2017 (14:12)

Siedem samochodów, w tym dwa ciężarowe, zderzyły się we wtorek na DK 1 w Kościelcu pod Częstochową w woj. śląskim. Trzy osoby trafiły do szpitala. Trasa na Katowice jest zablokowana, policja już wyznaczyła objazdy. Szacuje się, że utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

Zdjęcie

policja, zdj. ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
policja, zdj. ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

Jak podała PAP rzecznika częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska, do zdarzenia doszło tuż przed południem, w Kościelcu, na remontowanym, zwężonym odcinku DK 1.

Ze wstępnym ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym najechał na tył poprzedzającej go ciężarówki, a następnie z pojazdami zderzyło się pięć samochodów osobowych. Łącznie w kolizji uczestniczyło więc siedem pojazdów.

Reklama

Trzy osoby podróżujące samochodami osobowymi zostały zabrane do szpitala. Ladowska nie ma jednak informacji na temat stanu tych osób.

Trasa na Katowice jest zablokowana. Policjanci wytyczyli objazd i kierują ruch przez Mykanów, Kokawę, Lubojnę, do Wierzchowiska, gdzie można wrócić na DK 1.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. "Policjanci cały czas pracują intensywnie i starają się jak najszybciej wykonać czynności, ale z uwagi na rozmiar tego zdarzenia jeszcze przez najbliższe godziny kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami" - dodała rzeczniczka.

Przekazała, że również podróżujący w kierunku Warszawy muszą się liczyć z utrudnieniami, wiążącymi się np. z usunięciem uszkodzonych pojazdów.

Ladowska zaapelowała również do kierowców przejeżdżających obok miejsca zdarzenia o zachowanie ostrożności. "Często kierowcy są ciekawi, co się stało, rozglądają się, a nie chcielibyśmy, żeby z tego powodu doszło do kolejnego zdarzenia" - powiedziała.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

    Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bychawie (woj. lubelskie). Motocyklista potrącił tam kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 64-latka zmarła na miejscu. więcej