Czarny dzień na drogach w stolicy. Kilkadziesiąt kolizji i karambol

Środa, 31 października 2018 (19:27)
Aktualizacja: Środa, 31 października 2018 (21:53)

Z poważnymi utrudnieniami na wszystkich drogach wylotowych zmierzyli się dziś kierowcy wyjeżdżający z Warszawy. W mieście doszło w środę do kilkudziesięciu kolizji. W jednym z wypadków zginął motocyklista.

Zdjęcie

Korki w stolicy; zdj. ilustracyjne /Jerzy Dudek /Agencja FORUM
Korki w stolicy; zdj. ilustracyjne
/Jerzy Dudek /Agencja FORUM

Jak poinformował Maciej Świstak z Komendy Stołecznej Policji, zakorkowane były m.in. aleja Jana Pawła II, Aleje Jerozolimskie, ulica Bitwy Warszawskiej 1920 r.

"Cała Warszawa stoi. Bardzo duże utrudnienia na wszystkich drogach wylotowych ze stolicy. W niektórych miejscach ruchem kieruje policja" - mówił Świstak.

Reklama

Karambol na moście Grota-Roweckiego

W ostatnich godzinach w mieście doszło do kilkudziesięciu kolizji. Poważny wypadek wydarzył się m.in. na moście Grota-Roweckiego. Zderzyło się tam osiem pojazdów. W wyniku karambolu obrażenia odniosły dwie osoby.

W okolicach wypadku utworzył się około 15-kilometrowy korek. 

Około godz. 21.30 utrudnienia na drodze ekspresowej S8 po wypadku na moście Grota-Roweckiego zakończyły się. Droga została odblokowana i ruch odbywa się już płynnie.

Zablokowany pas w kierunku Białegostoku

Z kolei między Radzyminem a Wyszkowem, również na trasie S8, doszło do kolizji pięciu pojazdów. Zderzyły się one na na wysokości miejscowości Trojany (powiat wołomiński). Utworzył się 7-kilometrowy zator.

Jak poinformował w środę wieczorem dyżurny warszawskiego punktu informacji drogowej GDDKiA, zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku Białegostoku. Utrudnienie ma potrwać około godziny (do ok. 23.00).

W wyniku kolizji na szczęście nikt nie ucierpiał.

Tragiczna śmierć

Z kolei na moście Siekierkowskim w Warszawie doszło do wypadku śmiertelnego. Motocykl zderzył się tam z samochodem dostawczym. Jak poinformowała policja, motocyklista zginął na miejscu.

W związku z wypadkiem dwa pasy w kierunku Pragi były zablokowane.

Policja poinformowała, że w związku z obchodzonym 1 listopada dniem Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole. W środę Komenda Główna Policji zainaugurowała akcję "Znicz", podczas której na drogi ma wyjechać prawie sześć tys. policjantów.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • ​Podhale: 11-latek za kierownicą wiózł ośmioletniego brata

    Zakopiańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że jest nim 11-latek, który wiózł w samochodzie swojego ośmioletniego brata. Mama dzieci obserwowała wszystko, idąc... więcej