Cysterna z paliwem wpadła do rowu

Piątek, 21 grudnia 2012 (14:06)

Tir przewożący olej napędowy wpadł do rowu. Przyczyną wywrócenia się ciężarówki było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Kobieta kierująca cysterną nie doznała obrażeń. Trzeba było natomiast przepompować około 30 ton litrów paliwa. Droga krajowa numer 16 dziś do południa była zablokowana.

Zdjęcie

Cysterna, która wylądowała w rowie /KWP Olsztyn
Cysterna, która wylądowała w rowie
/KWP Olsztyn

Wczoraj kilka minut po godzinie 19.00 doszło do kolizji drogowej na drodze krajowej numer 16. Policjanci ustalili, że przyczyną wywrócenia się cysterny było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. W cysternie przewożony był olej napędowy.

Kobieta która jechała pojazdem ciężarowym nie doznała obrażeń ciała. Kierująca przyznała się do popełnionego wykroczenia i przyjęła mandat karny.

Na miejscu zdarzenia przez kilkanaście godzin pracowali policjanci oraz funkcjonariusze straży pożarnej, którzy wypompowywali paliwo z wywróconego składu. Dziś około południa droga została odblokowana.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:TIR-y | ciężarówka | paliwo | policja | wypadek

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej