Coraz większe korki na "zakopiance"

Niedziela, 15 lutego 2015 (12:02)

Coraz większe problemy mają kierowcy wyjeżdżający z Zakopanego. Korki tworzą się na "zakopiance". Trwa właśnie weekendowa wymiana feryjnych turnusów. Droga z Zakopanego do Nowego Targu zajmuje kierowcom ponad godzinę, a do Krakowa prawie trzy godziny.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /arch. RMF FM /
Zdj. ilustracyjne
/arch. RMF FM /

Bardzo duży ruch jest już przy wyjeździe z Zakopanego. Sznur samochodów ciągnie się od Ustupu do uszkodzonego mostu w Białym Dunajcu.

Problemy z dostaniem się na "zakopiankę" w Poroninie mają wyjeżdżający z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej.

Reklama

Kolejny korek ustawia się przed zwężeniem dwupasmówki w Nowym Targu, a także przed światłami w Klikuszowej i Skomielnej Białej. Korki tworzą się także w przeciwnym kierunku, szczególnie między Lubniem a Skomielną Białą, a także przed Klikuszową.

Najlepszym rozwiązaniem na uniknięcie korków jest ominiecie "zakopianki" i wyjazd spod Tatr przez Witów i Chochołów. To powinno o godzinę skrócić czas dojazdu do Krakowa.

(mpw)

Maciej Pałahicki

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany kierowca audi staranował fiata - cztery osoby ranne, w tym troje dzieci

    Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i Konstantynowskiej w Łodzi doszło w sobotę wieczorem do groźnego wypadku. Ranne są cztery osoby, w tym troje dzieci - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego... więcej